Будь ласка, залиште свій Телефон
і наш менеджер з Вами зв'яжеться

×
+380 67 274 97 36
+380 67 544 27 47
+380 512 76 85 65

"Переваги та недоліки вирощування соняшника"

      Усі, без винятку, фермерські господарства вирощуючи ту чи іншу культуру в кінцевому результаті мають на меті отримати максимально високий прибуток, який безпосередньо залежить від урожайності культури. Отже, у цій статті розглянемо основні шляхи збільшення урожайності на прикладі соняшника, а в результаті і отримання прибутку. 

      В загалі, сільське господарство має ряд переваг перед іншими галузями. Найбільш простий спосіб отримати прибуток, вимагає невеликої кількості вкладень, високорентабельний, з швидким терміном окупності - вирощування соняшникуМайже в кожному сільськогосподарському підприємстві, вирощують соняшник, але чому саме його?

У соняшника є ряд особливостей, що вигідно відрізняють його від інших культур:

По-перше, це яра культура, а це значить, що цикл виробництва починається навесні, закінчується восени і триває всього 100 - 150 днів, в залежності від сорту і технології.

По-друге, це холодостійка, посухостійка рослина в початковий період росту до цвітіння, тобто пристосована до нашого клімату.

По-третє, при інтенсивній технології обробітку та при дотриманні правильної технології вирощування соняшнику, врожайність може сягати 30-40 ц з 1 га.

      Для прикладу, можемо порахувати витрати на 200 га: отже, для посіву 1 га потрібно приблизно 3-5 кг насіння, а це значить, що на площу в 200 га буде потрібно всього 1 тонна насіння, а якщо насіння розфасоване в мішки, то розрахунок трохи відрізняється, розглянемо детальніше: в одному мішку 1,5 тис. насінин, а вага мішка може сягати від 8 до 12 кг, один мішок розрахований приблизно на 2,2-2,5 га, отже на 200 га потрібно десь 85-90 мішків.

      Процес посіву 200 га проводять 3-5 чоловік за 7-10 днів при наявності 1 трактора, сівалки, 1 автомобіля, здатного підвезти 1 тонну насіння і деякої кількості добрив. Необхідність набору сільськогосподарських машин для виконання всього або майже всього комплексу робіт по вирощуванню соняшнику - важлива, в кожному, навіть в невеликому підприємстві, але якщо можливості придбати усю техніку одразу немає, то її можна орендувати на період польових робіт.

      Вирощування соняшнику варто чередувати з іншими культурами, причиною є захворювання, притаманні цій культурі. Після зборів врожаю соняшнику, слід витримати 5-6 річну перерву. У цей період не рекомендується садити томати, бобові, ріпак, так як вони є накопичувачами різних хвороб. Так само після цих культур слід витримати 5-6 річну паузу перед висівом соняшнику на тому ж полі. Якщо Ви зважилися садити насіння даної культури на поле, про яке нічого невідомо, рекомендується подумати перш, ніж це відбудеться. Зайва засміченість землі бур'янами може негативно впливати на зростанні соняшнику або взагалі знищить весь урожай.

      Кращі попередники соняшнику - озима пшениця, кукурудза та боби. Поганими попередниками є цукрові буряки - врожайність при цьому знижується майже в два рази.

     Також одним із факторів отримання гарного урожаю є вибір якісного посівного матеріалу, та засобів захисту рослин. Перш ніж, купувати насіння проконсультуйтесь зі спеціалістами, які гібриди підходять для Вашої кліматичної зони, які засоби захисту слід використовувати аби не нашкодити культурі та інше.


Підходьте до вибору насіння з розумом, це гарантує Вам високий урожай та прибуток!


  • Dec 08, 2016
Image
Image
Image