Будь ласка, залиште свій Телефон
і наш менеджер з Вами зв'яжеться

×
+380 67 274 97 36
+380 67 544 27 47
+380 512 76 85 65

"Правила сівби озимої пшениці"


       ажливу роль для отримання добрих сходів і високого врожаю озимої пшениці має передпосівна підготовка насіння, але для цього підходить тільки кондиційний насіннєвий матеріал за його вологості не вищої як 14%. До складу бакової суміші обов'язково мають входити протруйник, мікродобрива, регулятор росту рослин і плівкоутворювач. Оптимально застосовувати препарати, які мають у своєму складі декілька діючих речовин і проявляють широкий діапазон фунгіцидної дії. Особливо ретельно потрібно підійти до підбору протруйників у разі посіву озимої пшениці після стерньових попередників.

"Коригування строків сівби"

      Визначаючи оптимальні календарні строки сівби озимої пшениці, потрібно пам’ятати про особливості цієї культури, згідно з якою восени озима пшениця має вегетувати протягом 55-60 діб, і за цей проміжок часу їй необхідно сформувати в зиму 3-4 паростки. За таких умов рослина буде найбільш стійкою в зимовий період. У Степовій зоні оптимальним терміном сівби є період 15-25 вересня, а для Південного Степу 26-30 вересня, для сухого Степу 1-10 жовтня.
Практика показує, що масштаб допустимих термінів сівби може коливатися як у бік ранніх, так і в бік пізніх у середньому на п'ять діб. Дослідження показують, що за ранньої сівби, більше всього в роки з тривалим і теплим осіннім періодом, рослини розвивали міцну вегетативну масу, більше уражувалися хворобами та пошкоджувалися шкідниками, що і спричиняє зниження продуктивності.


"Варіації з нормами висіву"

       Істотний вплив на розмір майбутнього врожаю має норма висіву насіння. За сприятливих умов зволоження й оптимальних строків сівби найкраща норма висіву озимої  пшениці по чистому пару має становити 4,0-4,5 млн шт./га схожих насінин, зайнятому 4,5-5,0; після непарових попередників 5,0-5,5 млн шт./га. Збільшення норми висіву насіння від 4,5 до 6,0 млн схожих насінин суттєво не випливає на врожайність, тому що за менших норм висіву густота стеблостою формується завдяки збільшенню продуктивного кущення, а за вищих - завдяки оптимізації густоти рослин шляхом саморегуляції сівби. Практика доводить, що на початку строку сівби слід дотримуватись нижньої межі рекомендованої норми висіву насіння, а в кінці оптимальних строків - верхньої.


"Глибина загортання"

      За достатньої вологості в посівному шарі грунту за оптимальних строків сівби насіння озимої пшениці висівають на глибину 5-6 см. Коли верхній шар грунту сухий, а глибші шари зволожені, тоді глибину загортання насіння збільшують до 8 см.

      Не рекомендується проводити глибоке загортання насіння на площах, де вологи недостатньо для одержання вчасних сходів, а також за пізніх строків сівби, бо це зумовлює зниження всхожості. Коли сівбу проводять у допустимо пізні строки, глибину загортання рекомендовано зменшити до 3-4 см, але так поступають  лише тоді, коли посів проходить в недостатньо вологий грунт. Тут необхідно звернути увагу на таку рису: менша від оптимальної глибина загортання насіння є причиною гіршої стійкості рослин до дії на них низьких температур у зимовий період, тому що в такому разі ближче до поверхні грунту закладається вузол кущення рослин. Через це за сівби в пізні строки необхідно підбирати сорти озимої пшениці, які адаптовані до пізньої осені.


"Удобрення озимої пшениці"
      Система удобрення озимих зернових зазвичай складається з трьох етапів — основного, припосівного удобрення та підживлення. З погляду застосовуваних видів добрив вона може бути мінеральною або органо-мінеральною. Більш детально ознайомитись з кожним етапом удобрення озимих зернових Ви можете в статті "Етапи удобрення озимих зернових".
  • May 17, 2016
Image
Image
Image