Будь ласка, залиште свій Телефон
і наш менеджер з Вами зв'яжеться

×
+380 67 274 97 36
+380 67 544 27 47
+380 512 76 85 65

"Захист соняшнику - основні моменти на 2017 рік"

       Соняшник в Україні вже багато років поспіль найбільш поширена і бажана культура для сільгоспвиробників. У світі Україну вже давно асоціюють з квітучими сонячними полями соняшників і не безпідставно, адже четверта частина виробництвасоняшнику в світі - українська!

       Для отримання стабільно високого врожаю соняшнику необхідно мати чітко вивірені технології його вирощування. Вкрай важливо враховувати сівозміни, обробіток ґрунту, внесення достатньої кількості добрив, використання необхідних мікроелементів,одним словом - засоби захисту рослин. Раніше, крім протруювання насіння інсектицидом, ніяких інших пестицидів у використанні не було. В останні роки застосування протруйників насіння фунгіцидно-інсектицидним комплексом, гербіцидів для знищення основних бур'янів. В цій статті розглядається особливість фунгіцидного захисту соняшнику.

       За ступенем поширеності та за рівнем шкідливості можна розподілити пріоритетність захворювань. У цьому списку провідні позиції займають склеротініоз або біла гниль, ботрітіоз або сіра гниль - зустрічаються ці захворювання всюди, де є посіви соняшнику, але особливу небезпеку представляють на півдні України в умовах сильної посухи або навпаки при перезволоженні і посушливій погоді.


                                       

                        

       Серйозну проблему для соняшника в останні роки складають бактеріальні захворювання. Складність полягає в тому, що діагностувати бактеріоз може дуже обмежена кількість спеціалістів в Україні. Часто через невірну діагностику втрачають момент розвитку бактеріозів, що призводить до поетапної загибелі рослин соняшнику, починаючи з проростання насіння і до моменту формування кошика. У зв'язку з такою великою кількістю захворювань стає необхідність проведення захисних заходів.

       В Україні питання фунгіцидного захисту соняшнику розглядають, головним чином, фахівці господарств, в яких враховуються новітні наукові розробки, де підходи до вирощування мають раціональний порядок.

       З метою боротьби зі збудниками грибкових захворювань соняшнику, необхідне застосування фунгіцидів під час вегетації рослини. Протруювання насіння фунгіцидними препаратами вирішує питання захисту на протязі не дуже тривалого часу, максимально - до появи двох справжніх листків культури.

       Для збереження врожаю соняшнику при розвитку фомозу, білої та сірої гнилі, фомопсису, іржі, альтернаріозу та фузаріозу необхідно підбирати дво- або трикомпонентні фунгіциди. Основні рекомендації на 2017 рік - вести підготовку до широкомасштабного використання фунгіцидів на соняшнику. Такі сучасні фунгіциди, як Піктор (норма використання 0,5 л/га), Ретенго (н.в. 0,5-0,7 л/га), Коронет (н.в. 0,6-1,0 л/га), Консенто (н.в. 2.0 л/га), Імпакт К (н.в. 0,7 л/га), Аканто Плюс (н.в. 0,5-1,0 л/га), Танос (н.в. 0,4-0,6 кг/га), Аканто (н.в. 1,0 л/га) та інші, які використані своєчасно згідно з методиками, запропонованими фахівцями, мають високий захисний ефект для широкого кола патогенів .

     Таким чином, підбиваючи підсумки всього вищевикладеного можна зробити висновок, що застосування високоефективного фунгіциду для захисту соняшнику від збудників комплексу хвороб беззастережно призводить до позитивного результату. Завдяки поєднанню в одному препараті двох діючих речовин, забезпечується його висока ефективність і стабільність дій.


інформацію взято з журналу "AgroOne"
  • Jan 25, 2017
Image
Image
Image